polbuk-forum.com

TURNIEJE ATP

Strona 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: TURNIEJE ATP

Pisanie by JanuszBiznesu on Nie Cze 18, 2017 11:50 pm

Przekombinowany over u Lopeza - mecz na 3 sety, więc gemowy by wszedł Very Happy . No cóż, pech. Finał w Holandii bez większej niespodzianki.

Co do kwalifikacji to tutaj znowu ciekawe rozstrzygnięcia. Zniesmaczył zwłaszcza Seppi. Przegrać z Lacko nie wstyd, ale dawać się łamać Lacko - już trochę tak. U Pospisila krecz i w sumie byłby zwrot, ale że dubel to przegrana.

Herbert przegrał i w sumie lekko to wykrakałem. Oczywiście Francuz znalazł się w głównej drabince dziwnym trafem ^^ (ach te losowania). Granie kwalifikacji na najwyżej rozstawionych zawodników nie ma sensu, trzeba sobie przyswoić (ja to już zrobiłem na szczęście).

JanuszBiznesu

PBpoints : 177

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Cze 20, 2017 4:53 pm

Ktoś wie co się wydarzyło w meczu Johnsona z Kozlovem? 
Podobno Johnson tak perfidnie sprzedał mecz ze szok Razz
dj-man

PBpoints : 467

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Czw Cze 22, 2017 11:08 pm

Johnson z tego co czytałem to perfidnie oddał mecz Kozlovowi. Ale on bodaj w tym etapie sezonu niewiele broni, do tego niezbyt mu zależy. Szkoda, bo ma fajne predyspozycje do gry na trawie.

Jutro szedłbym w stronę dogów. Set dla Haase wygląda np przyjemnie (kursik 1,7), Gasquet na trawie w tym roku nie gra nic - Monfils przegrał sobie mecz sam a Tomic nie ma formy. Robin ma wszystko czego potrzeba do gry na trawie i powinien powalczyć. Grali ze sobą wiele razy i sety dla Haase wpadały.

Szedłbym też w seta dla Medvedeeva. Może generalizuje, ale Dimitrov nie pokazuje niczego ciekawego na trawie. Traci sety jak leci, czasami nawet przegrywa. Kurs 1,75 na Rosjanina, który trochę się ogarnął można przyjąć z ochotą.

Nie tykałbym za to starcia Berdycha z Lopezem. Felek jest w gazie jak nigdy, ale gdy Berdych gra z kimś z top 30 (czy tam niedawno top 50) i kurs na niego to 1,8 to już zupełnie inna gadka. Czech na pewno nie przegra tego meczu łatwo, owszem - może przegrać, ale Hiszpan też kiedyś odczuje zmęczenie. Dla mnie typowy mecz ,,nie do gry''.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pią Cze 23, 2017 4:26 pm

Ale Haase to jest za przeproszeniem idiota,broni breakpointa w decydującym secie i zagrywa między nogami haha oczywiscie nietrafił i pod nosem bluzga,jak widze tak coś to mnie krew zalewa.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Sob Cze 24, 2017 11:21 pm

Finałów lepiej się nie typuje - tak mówi ogólna zasada. Federer kocha Halle, Zverev pokonał Rogera w Halle. Kawał tenisa się szykuje.

W drugim meczu serialu pod tytułem ,,kiedy Lopez straci siły'' ciąg dalszy. Dzisiaj było już blisko, ale Dimitrov trzeciego seta przegrał po swoich błędach aniżeli Lopez go wygrał. Cilic ma te huśtawki i nie zdziwią mnie tu 3 sety.

Skupiłbym się jednak na kwalifikacjach. Dzisiaj zaburzone, mamy Janowicza, który odstawia koncert ze Skugorem Very Happy . Swoją drogą ciekawe jakie kursy na Jerzego, nadal może to wyciągnąć.

Te w Turcji wyglądają chyba ciekawiej od Eastbourne (w Anglii mamy wielką niewiadomą Dodiga np, który nie wygrał od Australian Open w singlu meczu a stoi po 1.18. Pewny powinien być Fabbiano z Chenem, ale ciężko stwierdzić jakie będą kursy. Włoch pogrywał ciekawie na trawie.

Co do Turcji to grałbym na Harrisa przeciw Majchrzakowi (kursy 1,5 - coś takiego, można poczekać kto będzie pierwszy serwował). Ostatnio ciekawiej prezentuje się zawodnik z RPA, obaj nie mają doświadczenia na trawie. Majchrzak swoim stylem raczej pasuje pod ziemię, nie wiem jak to wygląda u Afrykanera, ale dla mnie to on jest tu słusznie faworytem.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Nie Cze 25, 2017 2:10 pm

Federer-A.Zverev 6:1 6:3

Roger wygrywa w Halle i trzeba powiedzieć że w bardzo dobrym stylu,w finale rozgromił młodego Zvereva.Niemiec nawet ani razu nie zagroził Szwajcarowi w jego gemach serwisowych ba chyba nawet nie zdobył choćby 2 punktów przy podaniu Rogera.Taki występ Federera napawa optymizmem przez Wimbledonem.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Nie Cze 25, 2017 9:01 pm

Roger dziś faktycznie jak profesor. Przy skracaniu wymian Zverev nie wiedział co się dzieje. Właściwie bardziej jednostronne spotkanie niż kilka innych Federera w tym turnieju, ale wiadomo, że Szwajcar po prostu się mega zmotywował na to starcie.

Co do kwalifikacji to męczył się Dodig (a potem dał walkowera i bądź tu mądry...). Janowicz przerżnął po raz kolejny w spektakularny sposób. Zawiódł mnie Harris, ale Majchrzak musiał zagrać widocznie lepiej. Obaj nie mają doświadczenia, wydawało się, że to będzie promowało zawodnika z wyższą formę na trawie czyli nawierzchni nowej dla obu...Jak widać nie.

Ten turniej co będzie w tym tygodniu - uważałbym szczególnie. Ogółem to pogoda ma być kiepska to raz, dwa - przed Wimbledonem niektórzy grają dłużej, inni krócej - dochodzą czynniki pozasportowe do ,,formy w czystej postaci''.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Cze 27, 2017 8:28 am

Fabbiano-Skugor
Typ: Skugor +3
Kurs: 1.72
Lvbet

Skugor na trawie rozpoczął sezon bardzo dobrze,sprawił dwie niespodzianki gdzie pokonał w dwóch setach Janowicza oraz po trzech setach Kuzniecova.Serwsis na przyzwoitym poziomie,ciezko jest go przełamać.Czuję że dziś moze pojsc za ciosem i nawet wygrać z Włochem który nigdy do tuzów gry na trawie nie należał.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Sro Cze 28, 2017 10:50 am

Monfils - Norrie 
Norrie wygra seta
2,7 forBet

Jak szukać niespodzianek to właśnie przed Wimbledonem. Monfils to akurat zawodnik, który lubi sobie popajacować, nieszczególnie mu zależy często. Tutaj gra w Eastbourne a jak widać - z większymi albo mniejszymi perturbacjami się obędzie ten turniej (dzisiaj niby pograją).

Norrie - słaby zawodnik, poziom challenger i niżej, ale gra u siebie. Ma niepowtarzalną szansę i albo to go spali albo też się zmotywuje. Gael może podzielić los Thiema np. Nie gram na zwycięstwo Anglika, bo równie dobrze to Gael może rozegrać 3 sety, aby poczuć sobie nawierzchnię. Typ ryzykowny i za drobne, ale 1,09 na Monfilsa dorzucać gdziekolwiek to samobójstwo.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Sro Cze 28, 2017 2:49 pm

Fabbiano-Skugor 7:6 6:4
ZWROT

Chorwat w drugim secie za szybko dał się połamać,zgubił na chwile koncentrację i juz nie dal rady odrobić przełamania,zwrot.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pon Lip 03, 2017 7:35 am

Karlovic-Bedene
Typ: Bedene +3,5
Kurs: 1.62
Lvbet

Chorwat to juz nie ten sam zawodnik co chocby rok temu,widac ze zbliza sie do konca kariery,serwis coraz czesciej nie siedzi a on tylko na tym opiera swoją grę.Bedene z pewnościa bedzie trzymał podanie a ze jest regularny to przy słabszym serwisie Karlovica bedzie zdobywał punkty.Co ciekawe panowie spotkali sie do tej pory 3 razy i wszyskie mecze wygrał Bedene.

sahaLG

PBpoints : 219

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pon Lip 03, 2017 10:25 pm

Karlovic-Bedene 7:6 6:7 7:6 6:7 6:8 +++
Bedene +2 gemy 

Tego sie spodziewałem ze moze byc podobne spotkanie,były az 4 tiebreaki.Bedene znowu pokonał Chorwata.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Sie 01, 2017 6:37 pm

Szkoda w sumie, że tu taka cisza. Nie miałem ostatnio czasu śledzić tenisa i niezbyt widzę punkty oparcia, bo nikt nic nie stawiał.

W Waszyngtonie turniej cieszy się dość sporym uznaniem z tego co kojarzę, więc myślę, że tutaj faworyci nie odpadną szybko. Póki co jednak kursy mocno średnie (na takiego Del Potro np, gdzie nie wiadomo jak wygląda granie go to samobójstwo).

W Meksyku zawsze dobrze grało się Ivo (chyba, że pomyliłem turnieje Very Happy ). Karlovic lekko się zaciął, ale na jego szczęście Halys to mocno średni zawodnik. Sam się potrafi łamać bez pomocy rywala i tutaj nawet tie - breaki nie powinny być potrzebne. Kursy około 1,4 w Fortunie do tasiemki można dorzucić, Chorwat mógł trafić gorzej.

Zaryzykowałbym też na Tursunova w singlu. Ciężko opisać jego karierę w ostatnich latach, bo pojawia się raz na kilka tygodni, czasem znika (kontuzje, problemy, brak chęci). Krueger to jednak typowy challengerowiec, który na dodatek ma problemy nawet tam. Kursy rzędu 1,36 na gospodarza to dla mnie ewidentne anty-value. Jeżeli Tursunov ma z kimś wygrać to tutaj losowania lepszego nie mógł trafić. Porażka z Pairem ostatnio gładka, ale Benoit to tenisista, który potrafi zaskakiwać. Krueger może tu zaskoczyć przy tych proporcjach kursowych tylko ,,in minus'' o ile nie wygra 2-0 w setach. Aktualnie na Rosjanina kursy powyżej 3,15 lub około ~.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Czw Sie 03, 2017 3:56 pm

Ivo zdziadział i zatopił tasiemkę Very Happy . Ale brawo dla Tursunova :plus: , który pokazał, że mecz wygrać potrafi. Osiągnięcie to jednak marne.

Dzisiaj w Kitzbuhel raczej mało ciekawe starcia. W momencie pisania pozostał Sousa z Melzerem. Ciężko napisać coś o tej dwójce, Melzer potrafi miewać dziwne wyniki, ale gra u siebie. Sousa ma raczej nierówno pod sufitem i te jego nagłe przebudzenie może być chwilowe.

Ciekawie za to w Waszyngtonie, gdzie Pella zmierzy się z Bhambrim. Pella to typowy ziemniak, ma całkiem niezły kick serwis i na pewno wygrał z bardziej wymagającym rywalem (chociaż niektórych może to szokować). Jego dzisiejszy przeciwnik bez wyników, typowy challengerowiec, ale pokonał Monfilsa. Znając Francuza i jego podejście do turniejów skłaniam się jednak do tego, że to jednorazowy wybryk. Dodatkowo istnieje pewna zależność według której po wygraniu ze znacznym faworytem - piękny sen się kończy. Dla mnie 1,67 na Pellę w Fortunie jak najbardziej do gry.

Z innych spotkań w Waszyngtonie kusząco wygląda Kevin Anderson. ,,Uszaty'' gra z Thiemem - Dominic nie przekonuje mnie na hardzie podobnie jak na trawie (chociaż to nadal mocny zawodnik na obu nawierzchniach). Myślę, że ma swój prime na cegle i to zapewne tam wygra pierwszego Szlema. Anderson pograł ciekawie na Wimbledonie oraz ogółem wraca powoli do formy. Wiadomo, to przede wszystkim serwis, ale całkiem niezły forehand również, więc na korty twarde jak znalazł. Jest tutaj dogiem i to skłania mnie do postawienia właśnie na niego. Spodziewam się tutaj jakiegoś tie - breaka a wygrana Kevina wcale mnie nie zdziwi. Kurs na to zdarzenie to 2,27

W Meksyku uwagę przyciąga tylko starcie Fritz - Kokkinakis. Młoda nadzieja amerykańskiego tenisa wygrała ostatnio z Ramosem (któremu chyba niezbyt chce się grać). Thanasi ma papiery na grę, ale odbudowywanie się po kontuzji przychodzi mu wolno. Męczarnie z Polansky'ym. Tutaj trafia na gospodarza - znając łamliwość i słabą psychikę Fritza - stawiałbym tutaj na Kangura. Kursy są idealnie równe, bukmacherzy prawdopodobnie również nie wiedzą, kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Dla mnie kurs 1,92 można delikatnie na Kokkinakisa spróbować. Uważam, że powinien być tutaj nieznacznym faworytem.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Sob Sie 05, 2017 8:19 pm

Pella w dziadowskim stylu na minus, Anderson pozytywnie, podobnie Kokkinakis. Dziś w nocy już finały, ale tego raczej bym nie ruszał.

Ciekawie za to w kwalifikacjach do dużego turnieju w Montrealu. Kwali w tenisie raczej się nie gra (zawodnicy wiedzą zazwyczaj więcej o tym, kto się nie stawi, kto wejdzie i tak dalej), ale kusi mnie Millot. Gra na gospodarza Peliwo, gracza który nie wygrał meczu od uwaga - stycznia tego roku zatem już dobre pół roku. Dodatkowo ostatnio na nawierzchni twardej dostawał od takich asów jak Giron czy słynny ziemniak Alejandro Gonzales. Kurs tylko 1,46, ale Millot jest w nieco lepszej formie (w porównaniu do rywala to nawet najlepszej możliwej), do tego dla mnie to po prostu lepszy gracz jeżeli chodzi o umiejętności. Poza tym, że ,,kiedyś trzeba się przełamać'' nie widzę innych pozytywów dla Kanadyjczyka.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Sob Sie 05, 2017 8:51 pm

@JanuszBiznesu ośmielę się nie zgodzić co do Filipa Peliwo,akurat on ostatnio wygrywa mecze seryjnie z tym ze na poziomie ITF,nawet chyba niadawno wygrał taki turniej w Kanadzie.Jak dla mnie kurs 1,46 na Millota mija się z celem,dla mnie to człowiek zagadka potrafi rozegrac znakomity mecz a dzień pozniej tragiczny,jak juz to grałbym w stronę właśnie Peliwo ze względu na turniej u siebie.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pon Sie 07, 2017 7:31 am

Dziś startuje turniej w Montrealu.
Odrazu wpadł mi w oko jeden mecz,Schwartzman-Opelka i kursy na Amerykanina rzędu 1,95.
Jak wiadomo nawierzchnia twarda nie jest domeną Diego,powiem więcej jego wygrane mozna chyba policzyć na palcach jednej ręki.Opelka to gigant który bazuje na serwisie i wydaje mi się ze Argentyńczyk nie bedzie miał za bardzo argumentów,jedynie w dluzszych wymianach a tych mysle bedzie bardzo mało.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Pon Sie 07, 2017 8:44 pm

@sashaLG Z własnego doświadczenia powiem, że ten mecz to typowy no bet. Nie chodzi tutaj o analizę hard, szybkie korty (to wszystko fakty), ale o dziwne ruchy kursów na giełdach. Takich spotkań się raczej nie grywa (co ciekawe to postawiono tutaj największą kasę z dnia dzisiejszego a widzę ciekawsze i pewniejsze zdarzenia). Mecz zatem dziwnie pachnie. Moje dwie propozycje to także Montreal, ale starcia zupełnie inne.

Miedwiediew - Mannarino @ Miedwiediew 1,62 Fortuna

Na początek zdolny Rosjanin. Z początku wydawał mi się drewniany (śledzę go jakoś od roku). Danil to dobry serwis, silny forehand i stosunkowo ,,drewniane uderzenia''. Nie jest to jednak w tym wypadku żadna obraza, zawodnik ten czasami odbija piłkę jakby machał jakimś cepem. O ile nie przyprawia go to o kontuzje i jest skuteczne - nie ma czego zmieniać chociaż w przyszłości zapewne musi popracować nad warsztatem.

Typ jednak bardziej przeciw Mannarino niż za Rosjaninem. Adrian zaliczył bardzo fajny Wimbledon i właściwie na tym powinny się jego przygody zakończyć. Hard w Montrealu jest dosyć szybki, Adrian nie ma przysłowiowej pary w uderzeniach. To zawodnik techniczny, nastawiony na regularność. Wydaje się, że spotkanie będzie raczej pod dyktando ,,utrzymaj serwis''. Możliwy jest tu tie-break, ale na podaniu dla mnie lepszym zawodnikiem jest Danil. 

Pospisil - Polansky @ Pospisil 1,47 Fortuna

Tutaj starcie gospodarzy i idę w stronę bardziej doświadczonego Vaska. Dla mnie Polansky to nadal pobliże challengerów i nic więcej. Pospisil potrafi grać, jest u siebie (podobnie jak rywal, ale Vasek dotarł tu swego czasu do półfinału). Dysponuje także solidnym serwisem (lepszym od rywala) i na pewno może zajść tu dalej od Petera.

Co do poprzednich wyników, nie sugerowałbym się zbytnio Waszyngtonem, gdzie wielu spuściło z tonu. Oba typy bardziej grane do dubla (nie pojedynczo). Gra 1,47 + podatek to raczej samobójstwo. Tak mamy 2,38 co po odjęciu podatku daje nam przyzwoite 2,08.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Sie 08, 2017 10:34 am

Dubel kompletna porażka - nie dość, że w plecy to jeszcze przegrane po 0-2 Very Happy . Ze spotkaniem Diego musiało być coś na rzeczy, bo swego czasu bodaj 5 na 6 stawiało na niego. To niespotykane przy tak wyrównanych kursach.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Wto Sie 08, 2017 12:18 pm

Jezeli chodzi o czysto sportową rywalizację to jak Opelka z nim przegrywa na twardej to chyba w ATP nie ma czego szukać,wiem ze warunki fizyczne to nie wszystko ale przeciez Aregentyniec jest o połowę nizszy Very Happy a to moim zdaniem spora ułatwia,no chyba ze nie był to czysty mecz.

Na dziś za bardzo nie widzę nic ciekawego,może jakiś over w meczu Khachanova z Bustą wydaje mi się ze będzie to zacięty mecz a i nie wykluczone ze 3 setowy.
Dziś chyba skupię się na kobietach i win Agi z Coco Smile

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Sie 08, 2017 8:23 pm

Faktycznie jeśli chodzi o Montreal dużo nieopłacalnych faworytów po kursie 1,2-1,3. Starcie czajników do tego a także kolejny no bet (Khachanov - Carreno Busta chociaż tu widziałbym coś na wzór 7-6 6-3 lub 3 sety, więc over 21,5 byłby do gry o ile nie ten dość słaby kurs, 6-4 w drugim secie to kwestia tego, kto będzie serwował pierwszy i tutaj jest to loteria). Próbuje zatem na seta Herberta w starciu Sockiem.

Jakie są za tym argumenty? Herbert to service man z domieszką volleya i swoje podanie trzyma dość dobrze. Wykorzystuje te umiejętności w deblu i niedawno zaczął osiągać ciekawsze wyniki w singlu. Ostatni okres przeciętny. Odpadł z Newport dość wcześnie (a trawa to jego żywioł). Tutaj jednak już od kwalifikacji i wygrał z nie byle kim - Youzhny pomimo lat i głowy słabej (co u Rosjan dziwne Very Happy) to nadal ciekawy i groźny zawodnik.

Naprzeciw stanie Sock, totalnie bezbarwny w okresie Wimbledonu. Następnie porażka z Edmundem (a wczoraj Ferrer pokazał, że to żaden as nie jest) oraz po łatwym spotkaniu z Andersonem (nie jestem pewny, ale chyba Sockowi coś tam dolegało z tego co pamiętam).

Montreal Jackowi nie służył nigdy, raz grał tu w życiu w kwalifikacjach oraz raz odpadł w 2 rundzie...Jego rywal również na tym polu bez żadnych osiągnięć, pierwszy raz w turnieju głównym (pamiętajmy, że Montreal i Toronto są grane na przemian i stąd te okresy przerwy). Co do spotkania, liczę na jeden tie-break oraz seta dla Herberta. Kurs na to zdarzenie to 1,85 w Fortunie.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Sro Sie 09, 2017 8:01 am

Khachanov z Bustą były 3 set takze kazdy over na +++.
Na dziś wydaje mi się ciekawą opcja zagranie jakiegoś handi w stronę Mishy Zvereva,Dimitrov ostatnimi czasy gra nie równo i jak wygra to raczej nie bedzie jakiegos pogromu,mozna tez probowac ze ugra seta Niemiec.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Nie Sie 13, 2017 8:04 am

Dzisiaj ciekawym zakładem wydaje mi się pograć w stronę Eubanksa z Tipsareviciem.Wczoraj bardzo dobry mecz Amerykanina z Fratangelo gdzie bardzo pewnie wygrywał swoje podania,tylko raz w 2 secie dał się połamać.Natomiast serb masakrycznie męczył się z młodzianem Mcnullym i mało co by nie przegrał,w 3 secie wyciagnał i wygrał w tiebreaku ale jego forma pozostawia wiele do zyczenia.
Kursy na Eubanksa w okolicach 3.00 i myslę ze warte gry.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pon Sie 14, 2017 8:50 am

Eubanks gładko w 2 setach wygrywa i typ na +++.
Na dzis zastanwiam się nad zakladem Karlovic-Vesely 1 set ponad 10,5 po kursie 1,81 od Lvbet.
Karlovic wiadomo jak gra bazuje na tylko i wylacznie na serwisie a jezeli ten funkcjonuje to bardzo ciezko go polamac,natomiast w wymianach jest słabiutki i wydaje mi się ze "Wesoły" takze bedzie wygrywal swoje podania pewnie.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Wto Sie 15, 2017 9:11 am

Niestety Wesoły z Karlovicem 1 set 6:3 dla Chorwata,Czech sporo wyrzucał i dał się połamać co mo0im zdaniem bylo duzym zaskoczeniem.

Na dzisiaj proponuję:
Anderson-Dolgopolov 
Anderson -1,5 seta
Kurs: 2.11
Lvbet

Kevin jest w gazie,bardzo dobry turniej w Waszyngtonie gdzie dotarl do finału i przegrał z Saszką,w Montrealu tez szedl jak burza i..znowu trafił na Zvereva.Widzialem ostatnio Dolgo w meczu z Mcdonaldem i co prawda wygral ale męczył się strasznie,jest bez formy.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Strona 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry