polbuk-forum.com


Forum bukmacherskie opisujące legalnych bukmacherów
 
IndeksEventsFAQRejestracjaZaloguj
Share | 
 

 Nowy Legalny Bukmacher

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar

Posts : 309
PBpoints : 579
Join date : 04/11/2016

PisanieTemat: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 1:32 pm

Kilka podmiotów ubiega się o zezwolenie na prowadzenie w Polsce legalnych zakładów bukmacherskich. Firma Totolotek spodziewa się zaostrzonej konkurencji na rynku. Operator stawia na rozwój kanałów online i mobile, bo te będą dynamicznie zyskiwać, ale nie rezygnuje ze stacjonarnych punktów sprzedaży. Duże nadzieje wiąże z obstawianiem wirtualnych zdarzeń sportowych. Prezes Totolotka ocenia, że rynek potrzebuje całkiem nowej, precyzyjnej ustawy o grach hazardowych, która ureguluje sytuację w branży.


Totolotek.pl jest dzisiaj w Polsce jednym z wiodących operatorów, ale na pewno czeka nas intensywna konkurencja z podmiotami, które będą wchodziły na ten rynek. Mamy już kilku nowych, rynkowych graczy. Nadal pozostaje też czterech operatorów, którzy są razem z nami aktywni zarówno w sieci retail, jak i w onlinie – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Lamentowicz, prezes zarządu Totolotek SA.

Na początku lipca zaczęła obowiązywać część zapisów znowelizowanej ustawy hazardowej. Nowe prawo wymusza na operatorach płatności i dostawcach internetu blokowanie stron z nielegalnym hazardem. Bukmacherzy i kasyna online zarejestrowane za granicą muszą wystąpić o licencję w Polsce i legalnie płacić podatki, jeżeli chcą prowadzić działalność na tutejszym rynku.

Ustawa hazardowa, jeszcze zanim weszła w życie, skłoniła do wycofania się z Polski wiele światowych marek bukmacherskich. W marcu zdecydował się na to bet365 (jeden z największych na świecie e-bukmacherów), a w jego ślady poszło kilkunastu innych graczy, m.in. Betano, Rivalo, Betfair i Bwin.

Jak podał 6 lipca branżowy portal , powołując się na informacje uzyskane z Ministerstwa Finansów, do tej pory zostało złożonych 15 wniosków o zezwolenie na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce (8 dotyczy zakładów wzajemnych w internecie, 7 – w punktach stacjonarnych).

Do podzielenia jest rynek o wartości szacowanej na 5 mld zł rocznie, który do tej pory był w 90 proc. opanowany przez bukmacherów, którzy mają siedziby poza granicami kraju. Na siedem legalnie działających podmiotów (Fortuna, Milenium, Totolotek, LV Bet, Star-Typ Sport, E-Toto, forBET) przypadało zaledwie 10 proc. rynku. Ustawa hazardowa ma zmienić te proporcje i zapewnić większe wpływy do budżetu państwa z tytułu podatków.

– Spodziewamy się większych wzrostów sprzedaży w kanale online i przede wszystkim mobile, na który mocno stawiamy. Widzimy to po naszych wynikach po kwietniu [kiedy w życie weszła część przepisów ustawy hazardowej – red.], że ten kanał rośnie. Więcej niż 50 proc. całej sprzedaży Totolotka jest generowana przez kanał online. Gracze, który przez tyle lat korzystali w internecie z usług offshore [zagranicznych bukmacherów – red.], nie wrócą już do punktów sprzedaży – mówi Adam Lamentowicz.

Spółka nie zamierza się jednak wycofywać z segmentu retail – sieć punktów stacjonarnych liczy w tej chwili ponad 320 placówek.

– Dbamy o punkty sprzedaży, uważamy, że ten kanał również ma przyszłość. Nie jest tak, że retail kończy swoją przygodę. Oferta w tym kanale zmieni się w pewnym okresie. Jest to nadal kanał ważny dla wielu graczy, zwłaszcza tych 55+. Punkty sprzedaży są nadal bardzo ważne dla graczy bazujących na ofercie pre-game albo tych, którzy nie posługują się sprawnie urządzeniami mobilnymi – mówi Adam Lentowicz.

Prezes Totolotka ocenia, że perspektywiczne są też wirtualne rozgrywki. W Europie możliwość obstawiania wirtualnych zdarzeń sportowych jest dostępna od wielu lat i cieszy się rosnącą popularnością. W Polsce taka działalność nie była do tej pory legalna, ale zmieniła to ostatnia nowelizacja ustawy hazardowej. Skorzystał na tym Totolotek, który w maju – jako pierwszy legalnie działający w Polsce bukmacher – wprowadził możliwość obstawiania wirtualnych zdarzeń sportowych (symulacji meczów piłki nożnej, wyścigów konnych oraz wyścigów psów).

– Nową dziedziną, która rozwija się dynamicznie, są e-sporty. Mówimy o wielomiliardowym biznesie w skali Europy i świata, ale podchodzimy do tego produktu z dużą dozą ostrożności. Trudno samodzielnie zarządzać ryzykiem. Często korzystamy z operatorów zewnętrznych, ponieważ poza dużymi turniejami e-sportowymi mniejsze turnieje nie budzą zaufania z punktu widzenia bezpieczeństwa i możliwości ustawiania rozgrywek – mówi Adam Lamentowicz.

Prezes Totolotka zaznacza, że rynek bukmacherski w Polsce diametralnie różni się od rynków w innych krajach europejskich, takich jak  Włochy, Dania, Wielka Brytania czy Holandia. Dotyczy to głównie prawnych uregulowań, bo pod względem upodobań graczy znacząco się nie różnimy.

Zdaniem eksperta potrzebna jest całkiem nowa, napisana od początku ustawa hazardowa, stworzona we współpracy z legalnie działającymi na rynku bukmacherami, aby uregulować polski rynek. Nowelizacja z tego roku w porównaniu do swojej poprzedniczki z 2009 roku jest o wiele lepiej skonstruowana, jednak wciąż wymaga doprecyzowania.

Przykładowo, umożliwia ona legalnie działającym bukmacherom reklamowanie i promocję swoich usług w telewizji i radiu (między godziną 22.00 a 6.00 rano) oraz w trakcie zdarzeń sportowych, których firma jest sponsorem. Nie precyzuje jednak, czy ma to nastąpić przed, po wydarzeniu czy w trakcie przerw.

– Mamy ustawę hazardową, która co jakiś czas ewoluuje, ale powinniśmy ją napisać od początku. To twór powstały w 2009 roku, który był fundamentalnie zły, nieprecyzujący wielu przepisów. Nie zapewniał przewidywalności operatorom, którzy przez cały czas powinni wiedzieć, co jest legalne i co mogą robić, a czego nie mogą – prezes Totolotka.

Jak zaznacza, nowa ustawa jest bez porównania lepsza, mimo że nie uwzględniono w niej wielu sugestii, które branża zgłaszała. Przykładowo w krajach takich jak Malta, Włochy czy Dania operatorzy mają znacznie większy wpływ na legislację poprzez stałą współpracę z regulatorem rynku

– Tam operatorzy nie służą tylko do tego, aby pobierać od nich podatek od gier i inne daniny. Chodzi o to, by budować rynek wspólnie, aby on rósł również z korzyścią dla regulatora. Pamiętajmy, że 12 proc. podatku od obrotu to około 60 proc. podatku od tzw. GGR, czyli sprzedaż minus wypłaty. Oznacza to, że 60 proc. naszego zysku brutto trafia do Skarbu Państwa, a pozostałe 40 proc. musi nam wystarczyć na wypromowanie biznesu, opłacenie wszystkich kosztów i pracowników oraz inne podatki. Głównym beneficjentem jest regulator, chciałoby się więc, aby on z nami aktywnie współtworzył ten rynek, a nie tylko pasywnie czekał i obserwował, co się wydarzy – mówi Adam Lamentowicz.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Sie 01, 2017 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.polbuk-forum.com
pilonekPosts : 518
PBpoints : 188
Join date : 25/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 2:33 pm

co to ma wspólnego z nazwą tematu ?
Powrót do góry Go down
frank1989Posts : 92
PBpoints : 258
Join date : 01/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 2:43 pm

@pilonek napisał:
co to ma wspólnego z nazwą tematu ?
Jakbyś przeczytał cały temat  włącznie z "Kto złożył wniosek o licencje, kto ją już otrzymał? " to byś wiedział, że ten temat ma na celu dyskusję o tym kto zamierza lub kto już złożył pozwolenie o licencje

A Ty z pewnością rzuciłeś się z nadzieją, że znowu będzie możliwość oszukania nowego bukmachera.

Z moich informacji wynika, że zainteresowanie polskim rynkiem wykazuje
Superbet
Bwin
Expekt
WilliamHill spółka wykupiła kilka pięter wieżowca w Krakowie
Powrót do góry Go down
pilonekPosts : 518
PBpoints : 188
Join date : 25/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 3:38 pm

no właśnie powinno być coś w stylu zainteresowania zagranicznych bukmacherów polską licencją  i nie mów, że nie mam racji Wink bez odbioru
Powrót do góry Go down
frank1989Posts : 92
PBpoints : 258
Join date : 01/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 3:43 pm

A ten fragment np. o czym mówi
"Jak podał 6 lipca branżowy portal , powołując się na informacje uzyskane z Ministerstwa Finansów, do tej pory zostało złożonych 15 wniosków o zezwolenie na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce (8 dotyczy zakładów wzajemnych w internecie, 7 – w punktach stacjonarnych)."
Ale rozumiem, że masz takie same problemy z czytaniem tekstu który ma więcej niż jedno zdanie podobnie jak z pisaniem dłuższych wypowiedzi. Twoja aktywność na forum ogranicza się do brania udziałów w konkursach oraz próby krytykowania wypowiedzi innych użytkowników Smile
Powrót do góry Go down
pilonekPosts : 518
PBpoints : 188
Join date : 25/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 4:13 pm

no właśnie o licencji mówi dobra nie dyskutujmy bo ty uważasz, że od tego forum nie jest a nie mam ochoty na ciągłe kłótnie nie potrafimy sie zrozumieć i to tyle. Uważasz, że nie czytam a wiem co pisze bo mowa o licencjach jest bardziej niż o jakichś nowych legalnych bukmacherach ale dobra uznajmy, że to to samo
Powrót do góry Go down
frank1989Posts : 92
PBpoints : 258
Join date : 01/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 4:20 pm

To przeczytaj sobie dokładnie cały post Admina
Tam właśnie jest mowa o ilości firm które złożyły wniosek
To co tu jest nie na temat ?
Powrót do góry Go down
pilonekPosts : 518
PBpoints : 188
Join date : 25/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 4:30 pm

wniosek o co ? no właśnie Wink
Powrót do góry Go down
frank1989Posts : 92
PBpoints : 258
Join date : 01/04/2017

PisanieTemat: Re: Nowy Legalny Bukmacher   Wto Sie 01, 2017 4:38 pm

@pilonek napisał:
wniosek o co ? no właśnie Wink
A o czym jest temat, Ty udajesz czy naprawdę jesteś taki nierozgarnięty Evil or Very Mad
Wniosek o licencje MF na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium Polski
Powrót do góry Go down
 
Nowy Legalny Bukmacher
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
polbuk-forum.com :: Legalny bukmacher / bonusy i promocje / :: Nowy Legalny Bukmacher-
Skocz do: