polbuk-forum.com

Dyskusja Liga Europejska

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Dyskusja Liga Europejska

Pisanie by Tom on Czw Cze 08, 2017 8:16 am

UEFA podała listę oficjalnych kandydatów do organizacji finałowych meczów europejskich pucharów w 2019 roku. O miano gospodarza Superpucharu Europy ubiega się Gdańsk.

Stadion w Gdańsku będzie rywalizował z albańską Tiraną (Qemal Stafa Stadium), francuską Tuluzą (Stadium de Toulouse), izraelską Hajfą (Sammy Ofer Stadium), Astaną z Kazachstanu (Astana Arena), Belfastem z Irlandii Północnej (National Football Stadium of Windsor Park) oraz oraz tureckim Stambułem (Besiktas Arena).
Finał Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19 zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Baku (Azerbejdżan) lub na Estadio Metropolitano w Madrycie (Hiszpania).
Natomiast o organizację finału Ligi Europy rywalizują Stadion Olimpijski w Baku (Azerbejdżan), Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli (Hiszpania) i Besiktas Arena w Stambule (Turcja).
Komitet Wykonawczy UEFA ogłosi gospodarzy finałów 21 września 2017 roku.

Tom
Moderator
Moderator

Powrót do góry Go down

Re: Dyskusja Liga Europejska

Pisanie by frank1989 on Czw Cze 29, 2017 11:04 am

Do startu zmagań w Ekstraklasie jeszcze trochę czasu, ale czwartek dla kibiców polskiej piłki upłynie pod znakiem początku zmagań o grę w Lidze Europy. Lech Poznań na swoim stadionie zmierzy się z macedońskim FK Pelister, który miniony sezon ekstraklasy macedońskiej zakończył na czwartym miejscu w lidze, wygrywając Puchar Macedonii.

Ekipa Nenada Bjelicy ostatni sezon w lidze polskiej zakończyła na trzecim miejscu w ligowej stawce, co przyjęto z poczuciem niedosyty, gdyż Lech miał ambicje sięgnięcia po mistrzostwo Polski, które spotęgował fakt poniesienia porażki w finale Pucharu Polski.

HISTORIA

Poznański team do konfrontacji z Pelisterem przystąpi w roli absolutnego faworyta. Niemniej po raz pierwszy w historii Lech będzie rywalizował z drużyną z Macedonii. Jednak warto zaznaczyć, że wcześniej z różnym skutkiem z zespołami z tego kraju grały inne polskie drużyny.

Jak dotąd przedstawiciele ligi polskiej mierzyli się z ekipami z Macedonii w sześciu dwumeczach. Na drodze polskich drużyn w walce o europejskie puchary stawały Cementarnica Skopje, Metalurg Skopje, Vardar Skopje, Pobeda Prilep i Shkendija Tetovo. Ta ostatnia ekipa przed rokiem wyeliminowała z europejskich pucharów Cracovię.

Ogólnie w dwunastu jak dotąd rozegranych starciach polsko-macedońskich aż sześć razy wygrywali przedstawiciele polskiej piłki, trzy mecze zakończyły się remisem i trzy razy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły ekipy z Macedonii.

OSTATNIE WYNIKI

Kolejorz do startu sezonu przygotowywał się między innymi na obozie w Opalenicy. W trakcie okresu przygotowawczego team ze stolicy Wielkopolski rozegrał jedno spotkanie, wygrywając z  Hapoelem Beer Szewa 3:0. Bramki dla lechitów w tym spotkaniu zdobyli: Robert Gumny, Lasse Nielsen oraz Mario Situm. Pelister z kolei 18 czerwca rywalizował z Botev Plovdiv, wygrywając 1:0.

ABSENCJE/TAKTYKA

Obie ekipy najprawdopodobniej przystąpią do swojego meczu w ustawieniu 4-2-3-1. w szeregach Lecha raczej nie powinno być niespodzianek. Między słupkami bramki Kolejorza stanie najpewniej Matus Putnocky, który przed sobą będzie miał Roberta Gumnego, Vernona, Lasse Nielsena oraz Volodymyra Kostevycha.

W drugiej linii rządzić i dzielić będzie miał Radosław Majewski, który na bokach pomocy będzie mógł liczyć na wsparcie Macieja Makuszewskiego i Darko Jevticia. W ataku zagra zapewne Nicki Niels Bille Nielsen, gdyż krótki urlop po Euro U-21 ma aktualnie Dawid Kownacki, podobnie jak Jan Bednarek czy Tomasz Kędziora.

Tymczasem w szeregach zespołu grającego w europejskich pucharach po raz pierwszy od dziewięciu lata warto zwrócić uwagę na dwóch piłkarzy, czyli Dimitara Ilieva oraz Brazylijczyka Lucasa. Szczególnie na tego drugiego, który w sezonie 2016/17 zaliczył 11 trafień.

frank1989

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pią Cze 30, 2017 7:27 am

Nasz druzyny niezle rozpoczęły zmagania w Lidze Europy,mimo ze to 1 runda i druzyny są teoretycznie słabsze to wyniki są niezłe.Lech u siebie wygrywa 4:0 z Macedońskim Pelister i awans ma juz w kieszeni.Jagiellonia grała na wyjezdzie w Gruzji z drużyną Batumi i wywiozła skromną zaliczkę 0:1,a mogła wygrać wyżej bo Sheridan nietrafił rzutu karnego.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by lewar on Wto Lip 25, 2017 9:25 pm

Wydaje mi się, że eskalacja wielkości zachodnich drużyn już dawno przeminęła. Lech gra z Utrechtem, według mnie równomiernym przeciwnikiem. Będzie to pojedynek 50 na 50. Wielki zachodni wiatr już za nami. Piłka w europie jest teraz bardzo wyrównana.

lewar

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pią Lip 28, 2017 9:20 am

Wczoraj niezłe wyniki Polskich druzyn,Lech zremisował na wyjezdzie a mogł spokojnie wygrac gdyby tylko Bille Nielsen był nieco skuteczniejszy.Utrecht niemrawy i nawet ciezko im bylo skonstrulowac jakaś składną akcję,jak Lech nie awansuje to będzie szok.
Arka zaskoczyła chyba wszystkich wygrywając z faworyzowanymi duńczykami,sam grałem czystą 2 i byłem pewny ze spokjnie Midiylland wygra.
Wynik 3:2 u siebie w kontekście dwumeczu moze nie jest rewelacyjny ale Arka potwierdza ze w pucharach spisuje sie znakomcie więc jest szansa ze sprawią rowniez niespodziankę w Danii.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by lewar on Pon Lip 31, 2017 4:17 pm

Utrecht niemrawy jednakże jeden rzut rożny i bramka z "przypadku" i sytuacja Lecha robi się strasznie skomplikowana. Przede wszystkim defensywa będzie ogdrywała istotną rolę. Na zero !

lewar

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Czw Sie 03, 2017 8:29 am

Czas na rewanze naszych drużyn w Lidze Europy,moim zdaniem obie stoją przed sporą szansą awansu.
Lech po wyniku 0:0 w Holandii dziś u siebie powinien przypieczętować awans,Utrecht gra zwyczajnie słabo i wątpię aby zdobyli nawet bramkę.Arka ma trudniejsze zadanie bo wynik 3:2 u siebie nie jest duzą zaliczką ale jestem pełen optymizmu bo pokazali w pierwszym meczu ze nie boją się Duńczyków.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by hidunk89 on Czw Sie 03, 2017 1:20 pm

Dziś zdecydowanie ide w stronę Midtjylland. Arka ładnie powalczyła u siebie, ale to by było na tyle.

1) Awans Midtjylland: 1.45
2) Midtjylland (-1) : 1.92
3) Paul Onuachu strzeli bramkę - 1.9

hidunk89

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Czw Sie 03, 2017 3:45 pm

Z typowo polskich spotkań ruszałbym bardziej Lech - Utrecht. Ogółem strasznie słaby mecz u siebie zagrali Holendrzy (albo to Lech taki mocny Very Happy ). Znając jednak myśli ,,u siebie nie strać'' zrobili połowę planu i do Poznania mogą przyjechać po kunktatorskie 1:1.
Dzisiaj nie sądzę, abyśmy zobaczyli 0:0 po raz drugi a co za tym idzie - powinny paść bramki. Całkiem realny wydaje mi się scenariusz, w którym obie drużyny strzelają (a wygrywa Lech), jednak nie kuszę losu i stawiam po prostu na obie strzelą (kursy rzędu 1,87 w Fortunie)

Co do innych spotkań - podoba mi się Braga u siebie z AIK (kurs 1,67 w Fortunie). Portugalczycy na własnym boisku to z pewnością inna drużyna. Martwi, że mają korzystny wynik i 0:0 ich zadowala, ale wydaje się, że będą chcieli mimo wszystko dopiąć awansu (podobnie jak wczoraj turecka ekipa z Brugge). AIK mało strzela, ale też mało traci. Są jednak lepszym zespołem u siebie a teraz jadą na trudny teren. W Bradze problemy ma zazwyczaj wielka portugalska trójka (Porto, Benfika, Sporting). Nie sądzę, aby zdobył ją zespół ze Sztokholmu.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Pią Sie 04, 2017 12:06 am

Braga na minus - grają dogrywkę i pewnie cygańskim targiem awansują, ale ogółem słabo się prezentują - ewidentny błąd (podobnie jak dzisiaj było z PSV czy spektakularnym Zenitem).

Mecz polski na plus - szkoda Lecha z jednej strony, ale dla mnie decyzje sędziowskie w tym meczu to też porażka. Pierwszy gol dla Lecha? Porażka uznanie takiego czegoś. Za to powinni zabierać papiery na sędziowanie. Dość kontrowersyjnie też przy golu na 2:1 dla Utrechtu nieuznanym. Trałka dał się przestawić jak dziecko, padł na murawę, bo rywal wyskoczył - jeżeli nie było tam kontaktu butem u Holendra (a aż tak nie analizowałem tylko na powtórce mi to wyglądało) to odstawił zwyczajny kabaret, na który w poważnych meczach przymknięto by oko.

Szkoda za to drugiego polskiego zespołu. Arka zostawiła serce na boisku, obrona rozpaczliwa w ostatnich minutach to pewnie już brak ogrania (te słynne ,,poleż trochę''). Faktem jest jednak, że gorszym zespołem od Midtylland nie byli. Ich występ w pucharach na pewno na plus.

No i zostaje Legia i Liga Europy. Czy awansuje? Wszystko zależy od losowania. Legia jest w tym sezonie póki co słaba, nie poukłada się w tak krótkim czasie. Jeżeli dostaną zespół zdyscyplinowany i trudny teren (na przykład coś chorwackiego) to dla mnie polecą. Są na szczęście też takie zespoły jak Shkendija czy też Suduva, ale tutaj potrzeba sporego szczęścia, aby to trafić.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by sahaLG on Pią Sie 04, 2017 9:53 am

Co tu duzo mowic,moim zdaniem wszystkie nasze druzyny odpadły frajersko.
Lech miał 20 minut na strzelenie zwycieskiego gola,grając u siebie z przewagą zawodnika,na dodatek jeszcze stracili bramkę po juniorskim błędzie Kostewicza.
Arka prowadziła w Herning i tutaj zabrakło chyba doswiadczenia i trochę szczęscia,samobój Sochy i stracona bramka w doliczonym czasie,jednak do Gdynian mozna miec najmniej pretensji bo nikt przed dwumeczem na nich nie stawiał.
Pozostaje nam Legia która dziś pozna rywala w 4 rundzie.

sahaLG

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Czw Sie 24, 2017 9:28 am

Dziś Legia powalczy o awans do Ligi Europy,czy ma szansę? Uważam ze całkiem spore,według bukmacherów jest nieznacznym faworytem,mimo słabego wyniku na własnym stadionie.
dj-man

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry