polbuk-forum.com

Challenger

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Challenger

Pisanie by dj-man on Nie Maj 07, 2017 1:53 pm

Sorgi-Sandgren
Typ: Sorgi +1,5 seta
Kurs: 1.70
STS

Finał challengera w Savannah.Obserwuję Sorgiego w tym turnieju i zasluzenie dotarł do finału,dobrze funkcjonuje u niego serwis co za tym idzie ciezko go przełamać do tego mocny forehand.Sandgren napewno jest wyzej notowanym rywalem ale miewa spore przestoje w grze i "lubi" stracić seta.Wczoraj choćby stracił seta z przeciętnym Paulem.
dj-man

PBpoints : 467

Powrót do góry Go down

Re: Challenger

Pisanie by dj-man on Wto Maj 09, 2017 8:00 am

Sorgi-Sandgren 0:2
Brazylijczyk chyba się spalił w finale.

Gerasimov-Ivashka
Typ: Powyżej 21,5
Kurs: 1.75
Forbet

Mecz za jakąś godzinkę,przde wszystkim korty twarde co sprzyja overom przy dobrym serwowaniu a zarówno Gerasimov jak i Ivashka niezle wyglądają w tej kwestii i spodziewam się tutaj zaciętego spotkania.Panowie spotkali się raz w 2016 roku i mecz zakończył się wygraną Ivashki 2:1,dzisiaj także bardzo prawodpodobne ze zobaczymy 3 sety.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Maj 09, 2017 10:44 am

Gerasimov-Ivashka 6:0 7:6

Pierwszy set zdecydowanie dla Gerasimova,w drugim Ivashka zaczął lepiej prowadził 4:2 ale mimo to przegrał seta.
Jeszcze jeden typ z challengerów na dziś.

Jaziri-Lestienne
Typ: Lestienne +5,5
Forbet

Jaziri dobrze rozpoczął sezon ale czym dalej jest coraz gorzej,kompletnie jest bez formy a jego gra na nawierzchni ziemnej wygląda bardzo słabo,kompletnie tutaj nie moze się odnalezc.Francuz Lestienne takze w nie najlepszej formie ale Francuzi mają to do siebie że grając u siebie często odbijają się od dna i ich gra wygląda znacznie lepiej.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Maj 09, 2017 2:30 pm

Jaziri-Lestienne 6:4 5:7 6:4

Jaziri jednak wygrywa ale tak jak myślałem bo ciezkim meczu i swoją drogą w bólach wymęczył to zwycięstwo.Handi spokojnie weszło.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Sro Maj 10, 2017 8:55 am

Martin-Maden
Typ: 1
Kurs: 1.64
Lvbet

Martin ostatnio mnie zaskakuje dobrą formą,zawsze grał bardziej w kratkę a teraz naprawdę notuje solidne występy.Najpierw bardzo dobry turniej w Meksyku pozniej niezle w Chinach,teraz wydaje mi się że tez moze przejsć parę rund,wczoraj pokonał po dobrym meczu Ignatika 2:0.O Madenie za wiele nie mogę powiedziec bo nie widzałem go ale po wynikach widzę ze jak wygrywa to raczej ze słabszymi zwodnikami,wczoraj wygrał z Hiszpanem Ramirezem Hidalgo który jest ostatnimi czasy daleki od dobrej formy.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Sro Maj 10, 2017 5:31 pm

Martin-Maden 4:6 6:7

Szczerze to sledziłem tylko relacje i statystyki, od początku meczu słabo funkcjonował serwis Martina,prawie w kazdym gemie miał problemy.W 2 secie losy meczu mogło sie odwrócić bo zaczął dobrze wygrywał 2:0 ale zaraz stracił podanie.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Maj 15, 2017 11:25 am

Elias-Benneteau
Typ: 1
Kurs: 1.56
Lvbet

Obaj nie są w najwyższej formie ale gra na ziemi to domena Portugalczyka.Francuz ma juz 35 lat i jest raczej blisko zakończenia kariery.Myslę że Elias zagra dziś mądrze i będzie rozrzucał Francuza po korcie co przyniesie mu sporą liczbę punktów.Napewno czym dłużej będzie trwał mecz to także będzie na korzyść Eliasa.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Maj 15, 2017 2:30 pm

Altmaier-Diez
Typ: 2
Forbet

Challenger w Helibronn(Niemcy) w hali.Altmaier to gospodarz ale to raczej zawodnik z pogronacza ITF,nie widzę żeby ostatnio pokonał kogoś znaczącego chyba że za takiego uznaje się Sekiguchiego czy Gigounona.Steven Diez niezły wystep w Barcelonie gdzie pokonał Ignatika oraz Sugitę przegrał dopiero z Almagro.Jezeli Diez będzie trzymał serwis co potrafi robić to nie powinien mieć dziś kłopotów z pokonaniem Niemca.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Maj 15, 2017 6:59 pm

Altmaier-Diez 4:6 4:6 +++

Tak jak myślałem,Diez trzymał serwis i wystarczyło raz przełamać w kazdym secie zeby wygrać mecz.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Maj 15, 2017 7:31 pm

Elias-Benneteau 4:6 1:6 

Jak Elias na ziemi przegrywa z dziadkiem to juz chyba nie warto go grać z kimkolwiek..jeszcze w takim stosunku.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Maj 16, 2017 9:11 am

Cecchinato-Shapovalov
Typ: Shapovalov +4,5
Kurs: 1.85
Forbet

Cecchinato ostatnio gra bardzo duzo to istny maraton z jego strony i wyniki ma całkiem niezle,ale najlepiej spisuje się w turniejach "w domu" z czasem musi tez przyjść zmęczenie.Denis to młody Kanadyjczyk który ostatnio jest pod formą ale niewątpliwie potencjał drzemie w nim spory i myślę że dzisiaj się zmobilizuje na mecz z wyzej notowanym rywalem.Handicapy uważam ze są wysokie i jak najbardziej warte gry.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Wto Maj 16, 2017 7:08 pm

Cecchinato-Shapovalov 6:3 6:4

Znowu zabrakło jednego gema,szkoda że nie było więszej opcji handicapów.Kanadyjczyk jeszcze miał szansę odrobić przełamanie pod koniec 2 seta ale Włoch się wybronił.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Sro Maj 24, 2017 6:03 am

Mager-Domingues
Typ: Powyżej 21,5
Kurs: 1.80
Forbet

Obaj wczoraj zagrali dobre spotkania,Mager pokonał w miarę gładko Niemca Siebera w dwóch setach.Portugalczyk natomiast rozprawił się w 3 setach z naszym rodakiem Kamilem Majchrzakiem który postawił bardzo trudne warunki.Obaj są w niezłej dyspozycji i zapewne zobaczymy sporo długich wymian,myslę ze bardzo mozliwe są 3 sety.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Sro Maj 24, 2017 4:58 pm

Mager-Domingues 6:3 4:6 1:6 +++

Over siadł spokojnie choć myślałem ze Mager to wezmie wyglądał bardzo dobrze,jednak Portugalczyk to walczak i wyszarpał 2 seta a 3 set to juz formalność.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Cze 06, 2017 11:23 am

Zaczyna się sezon na trawie. Póki co challenger w Wielkiej Brytanii i widać po kursach, że nie do końca wiedzą bukmacherzy na co kogo stać w tych turniejach. W takich wypadkach warto czasem zagrać coś w stronę reprezentantów gospodarzy. Dzisiaj np gra Norrie. Typowy challengerowiec, na trawie 3 porażki do tej pory. Myślę, że tanio tu skóry jednak nie sprzeda a kurs około 3. Warto w tym wypadku chyba poszukać jakiegoś handicapu w stronę reprezentanta gospodarzy czy też za mniejszą stawkę zagrać go. Ciężko stwierdzić jak turniej takiej rangi potraktuje jego rywal.

JanuszBiznesu

PBpoints : 177

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Cze 06, 2017 2:39 pm

Próbujemy zatem z trawiastego turnieju (w Czechach spodziewam się niezłej patologii u graczy po Roland Garros, więc tam omijam to szerokim łukiem).

Sela - Baghdatis - 1 wygra@ 2,16 Fortuna

Gram przeciwko popularnej ,,Bagiecie''. Marcos to świetny tenisista, jednak już dość wiekowy. Grywa mało i temu dziwi mnie nieco występ w tym turnieju, który ani to prestiżowy, ani też z dużą pulą nagród. Idę zatem na przekór bukmacherom i stawiam, że odpadnie już na starcie z Dudim Selą a skupi się na późniejszym Stuttgarcie/Londynie/Eastbourne czy gdzie tam jest zgłoszony (aż tak bardzo tego nie analizowałem, ale te ATP 500 powinny być dla niego ciekawsze).

Naprzeciw Sela. Dość odważnie, ale zarazem mądrze Dudi zrezygnował z French Open. To zawodnik na szybkie korty i nie ma potrzeby, aby się tylko denerwował na mączce, aby po odpadnięciu w 1 rundzie zastygnąć. Pograł zatem ostatnio, na trawie nie jest totalnym amatorem. Lubi zwłaszcza Nottingham, jednak ogrywał także zawodników w innych turniejach. Dla mnie ma tu papiery, aby wygrać a nie ukrywam, że ciężko też ocenić motywację obu panów w turniejach takiej rangi. Do głowy tenisistom nikt nie wejdzie.

Na środę z kolei zagrałbym w stronę Shapovalova oraz Opelki. Czemu tak?

Opelka gra z Ebdenem - właściwie to Australijczyk długi czas nie pokazywał niczego w tourze. Osiągnięć to on specjalnie nie ma, chociaż grać na trawie potrafi (może potrafił - tego nie wiadomo, bo z formą różnie bywa). Amerykanin z kolei jak się wstrzeli to jest ,,ubogą wersją Isnera''. Na kortach trawiastych serwis ma bardzo duże znaczenie i ustawia wymiany. Myślę, że powinno to tutaj zaważyć. Martwi małe doświadczenie Opelki na trawie (1 oficjalny mecz w tourze), ale z drugiej strony to gdzieś je musi zdobywać - w tym wypadku zatem nie powinno być mowy o odpuszczaniu.  Kurs 1,88

W drugim meczu Shapovalov, który zgasł niczym świeczka na torcie. A szkoda, bo pokazał się z fajnej strony i to kilkukrotnie (głównie na własnej ziemi). Zagra z Thompsonem i chyba obaj panowie cieszą się, że już ta mączka ich nie będzie męczyć. Jordan osiągał pojedyncze zwycięstwa, ale bardziej z winy rywali niż swojej - Dennis z kolei totalnie zagubiony. Co ciekawe, to zwycięzca juniorskiego Wimbledonu, więc raczej na trawie grac potrafi. Thompson pewniej w mojej opinii czuje się na hardzie, ostatni sezon zakończył serią porażek. Martwi trochę, że w tym turnieju brał już udział i ma tutaj trochę ,,do obrony'' (pomimo przesunięć kalendarza nadal to można tak nazwać). Niemniej, liczę, że Shapovalov w końcu pokaże na co go stać. Kurs 1,92 pobieram.

Za mniejsze a raczej drobne - próbuje również Norrie z Jazirim o czym pisałem u góry. Kurs w granicach ~3 . Jest to bardziej typ na czucie, bo oczywiście patrząc na przeszłość obu i fakt, że Brytyjczyk wraca po kontuzji - ciężko być optymistą.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Czw Cze 08, 2017 10:16 am

Nie wiem czy oni w ogóle dzisiaj zagrają w tym Surbiton i jest to ewidentnie porażka, bo to już trzeci dzień czekania. Do czego jednak zmierzam? Lepiej poza dużymi kursami nie ruszać tego turnieju, bo niektórzy stracą cierpliwość i się stąd zmyją w 1 rundzie, żeby tylko nie walczyć z pogodą dalej. Zdecydowanie odradzam (tak jak powoli grę na Vesely'ego odradzam, Klizan jak widzieliśmy już się zmył z Czech).

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Czw Cze 08, 2017 1:26 pm

@JanuszBiznesu niby zaczeli grać w Surbiton ale juz raz przerywali,sprawdzałem prognozę to do 19 ma padać tylko przelotnie więc moze trochę meczy dziś zagrają,wiadomo to wyspy więc deszcz jest tam często spotykany,dla fanów tenisa czy obstawiających napewno wkurzające.Sam pograłem parę overów ze względu na nawierzchnię i czekam na rozstrzygnięcia.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Czw Cze 08, 2017 9:03 pm

Wygrał Norrie, wygrał Sela, wygrał Opelka - przegrał Shapovalov, więc ogółem spory plus.

Turnieju lepiej chyba jednak nie ruszać - jutro znowu ma popadywać w południe, pewnie pograją do 12-13 a potem się zacznie kolejna przerwa.

Chociaż muszę przyznać, że jest 3:3 w meczu Sugita - De Schepper i patrząc na 1 kolejkę u obu panów to kusi Japończyk.Kursy wyrównane, dla mnie to on powinien być faworytem, bo ostatnio pogrywał całkiem ciekawie, w tym turnieju też pewna wygrana z Gojowczykiem, który na trawie lisem nie jest, ale to nadal solidny zawodnik na challengery. DeSchepper z Marchenką 3 sety i biorąc pod uwagę, że Marchenko ostatnio w fatalnej formie - nie przekonuje to. W momencie przerwania było na Sugitę ~ 1,85. Mam tylko szczerą nadzieję, że się nie zawinie na kwalifikacje do Stuttgartu/Holandii, bo całość przedłuża się zdecydowanie za mocno.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Cze 12, 2017 9:11 am

Laaksonen-Janvier
Typ: 2
Kurs: 1.95
Forbet

Challenger w Lyonie.Młody francuz robi naprawdę spore postępy a szczególnie motywuje go gra u siebie we Francji gdzie osiąga najlepsze wyniki.W kwalifikacjach do French Open pokonał choćby Ruuda a przegrał po zaciętym meczu z Pellą.Janvier ma bardzo dobre warunki fizyczne co potrafi wykorzystać,niezle wygląda na serwisie i ma bardzo dobry forehand.Laaksonen najelpsze wyniki osiąga w challengerach głównie w Stanach i myslę że po takim kursie warto zaryzykować.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Pon Cze 12, 2017 2:18 pm

Laaksonen-Janvier 1:6 4:6 +++

Az tak łatwo to się nie spodziewałem,brawo Maxime Smile
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by dj-man on Nie Cze 18, 2017 9:13 am

Dzisiaj finał challengera w Lyonie,jeszcze na nawierzchni ziemnej i myslę że warto przyjrzeć się postawie młodego Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassmie który ma zaledwie 16 lat.Pokonał tutaj w Lyonie choćby Caspera Ruuda który jest uznawany za wielki talent.
Myslę że dziś młodziak ma spore szanse aby pokonać faworyta gospodarzy Francuza Bourgoue.
dj-man

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Nie Cze 18, 2017 11:19 am

Ogólnie Auger - Aliassmie to talent i zapewne przy dobrym rozwoju będzie się pnął w drabinkach. Nie wiem jednak czy ten finał to dla niego nie za wcześnie.

Ja dziś gram w singlach dwóch innych zawodników.

Fabbiano z Selą (kurs ~ 2,4). Dudi gra kolejny mecz z rzędu, Włoch imponuje zaś w tym turnieju. Widziałem go z Grothem, widziałem wcześniej ze Stakhovsky'ym i w wymianach prezentuje się bardzo dobrze. Serwis także bez zarzutu - właściwie prawie od samego początku jako underdog i sobie radzi. Od czasu do czasu potrafi zaskoczyć i bodaj rok temu wystąpił nawet na Wimbledonie (chociaż mało kto go kojarzy z głównego touru, tam grywa rzadko). Selę oglądałem z Glasspollem i fatalny drugi set wygrany szczęśliwie 7-6. Nie przekonuje mnie jako zdecydowany faworyt.

Drugi mój wybór to Otte. Młody Niemiec także gra fajny turniej (chociaż tutaj te młody to już 23 lata, więc bardziej z przekąsem). Kurs 2,33 a finały nie zawsze są takie oczywiste. Taro Daniel czasami w wymianach staje a to może go kosztować tutaj seta czy nawet cały mecz. Można zatem spróbować.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Nie Cze 18, 2017 11:47 pm

Fabbiano powalczył z Selą, ale izraelski grajek wyciągnął - szkoda, bo łamali się jak w WTA Very Happy .

Brawa za to dla Otte, który sprawia, że wychodzimy tu lekko na plus. Daniel nie zaskoczył, Niemiec owszem i nie wiem czy to jego pierwszy wygrany turniej, ale jeśli tak to gratulacje. Może na mączce się z czasem przebije do głównego touru, bo w wieku 23 lat to już mu szlemów nie wróże, ale dość regularnej gry w turniejach ATP 250 czy tam ATP 500? Czemu nie.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Pisanie by JanuszBiznesu on Wto Sie 29, 2017 3:05 pm

W challengerze raz na jakiś czas trzeba poszukać niespodzianki. Pachnie mi ją w meczu GGL z Munarem.

Młodszy z graczy, bardzo fajna Segovia. Potem przejście na korty ziemne i łatwa porażka z Olivieirą. Zjazd Garcii Lopeza niesamowity...Pogrywa w challengerach z dobrym skutkiem, ostatnio zaszedł wysoko, ale to tylko turnieje niskiej rangi. Tutaj spodziewam się wyrównanego meczu.

Nigdy też GGL nie traktowałem jako typowego ziemniaka. Stąd też widzę szansę w długich wymianach dla Munara. Faktem jest, że młody musi popracować nad serwisem. Póki co przydomek ,,młody Nadal" niezbyt tu pasuje. Niemniej, to ciekawy zawodnik godny obserwacji. Kurs około 2,4 do złapania. Można pomyśleć za niską stawkę.

JanuszBiznesu

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry